העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> ארכיון כנסים >> כנס העמותה להתפתחות הילד2012 >> תקצירים ומצגות מכנס העמותה 2012 >> מושב 9 היי טק טיפולי >> בנגיעה אחת רכה – הוספת הטאבלט לארגז הכלים הטיפוליים בריפוי בעיסוק באוכלוסיית ילדים עם איחור התפתחותי

בנגיעה אחת רכה – הוספת הטאבלט לארגז הכלים הטיפוליים בריפוי בעיסוק באוכלוסיית ילדים עם איחור התפתחותי

WITH ONE LIGHT TOUCH
ADDING THE TABLET TO THE OCCUPATIONAL THERAPY TOOLBOX WHEN WORKING WITH CHILDREN WITH DEVELOPMENTAL DELAY 
 
ורדית קינדלר Vardit Kindler   
מרפאה בעיסוק; הגן השיקומי אלווין ישראל, מרכז אומר לתקשורת תומכת וטכנולוגיה מסייעת
Occupational Therapist; Gan Shikumi Elwyn Israel, Omer AAC & AT Center

מאז, שה IPad הוצג לראשונה ב2010, שוק מחשבי הטאבלט מתרחב ופורח וכיום אנו חשופים לסוגים רבים של מחשבי טאבלט המיוצרים ע"י מספר רב של חברות. בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגית עצומה בתחום המחשבים, שהובילה בין היתר גם להזדמנויות הפעלה מגוונות  במחשבי הטאבלט כאמצעי טיפולי. הזדמנויות אלו מציבות בפנינו את האתגר להגדיר את השימוש והמקום של מחשבי הטאבלט בהתערבות ברפוי בעיסוק. עד כה לא נמצא  ספר או מדריך רשמי המתארים את עקרונות השימוש במחשבים אלו כשמדובר באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. עם זאת , אנו עדים לראשיתו של תיעוד מצטבר המתייחס לקווים מנחים וניסיון במחשבי הטאבלט השונים במסגרת טיפול בריפוי בעיסוק. מה שברור לעיני כל הוא שפוטנציאל השימוש במחשבי הטאבלט הוא לא רק כפלטפורמת ניהול ובידור אלא גם כפלטפורמת למידה ,תקשורת ,תרגול מוטורי ,פיתוח קישורים חברתיים ועוד.
 
התכונות המיוחדות של מחשב הטאבלט, כגון ניידות, זמינות והקלות בה הוא ניתן להפעלה ולהתאמה, הסבו את תשומת לבם של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ושל אנשי המקצוע המטפלים בהם, לאפשרויות הרבות הטמונות בטאבלט. עם זאת, נשאלת השאלה האם מוצר טכנולוגי זה יכול לספק את צרכיו של אותו ילד? האם זמינות הטכנולוגיה מהווה תמריץ לשימוש  בה למרות שאינה עונה על צרכיו? האם קיימת סכנה שהילד ייטמע בתוך עולם וירטואלי ויאבד עניין בקשר חברתי עם העולם סביבו?
 
במהלך ההרצאה אתאר מספר אפליקציות ב IPad המשמשות לפיתוח מיומנויות תפקודיות (מוטוריות, סנסוריות , קוגנטיביות ועוד),אדון בהתאמת מאפייני האפליקציות השונות לצרכים הייחודיים של ילדים המקבלים טיפול בריפוי בעיסוק, וברציונל הקליני לשימוש באביזר טכנולוגי זה.
 
ההרצאה מיועדת למטפלים שרק החלו את דרכם בשימוש בטאבלט ולמטפלים שעושים בו שימוש ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם בנושא. 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...