העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> ארכיון כנסים >> כנס העמותה להתפתחות הילד2012 >> תקצירים ומצגות מכנס העמותה 2012 >> מושב 10 שיתוק מוחין תנופה בטיפול וקידומו >> הקשר בין השימוש במכשיר ההארט ווקר ומגוון מאפייני ילדים עם שיתוק מוחין על פי מודל ה- ICF

הקשר בין השימוש במכשיר ההארט ווקר ומגוון מאפייני ילדים עם שיתוק מוחין על פי מודל ה- ICF

THE RELATIONSHIP BETWEEN THE USE OF THE HART WALKER DEVICE AND CHARACTERISTICS OF CHILDREN WITH CEREBRAL PALSY AS CLASSIFIED BY THE ICF MODEL 
 
 
ליאורה שניוק –Liora Shenyuk , ד"ר סליה קוזקוב –Dr. Celia Cozakov
 
 המרכז להתפתחות הילד מרכז רפואי זיו- צפת, החוג לפיזיותרפיה מכללת צפת 
 


רקע כללי : ההארט-ווקר הינו מכשיר שיקומי להליכה, המותאם אישית לילדים עם שיתוק מוחין GMFCS 4-5, המכשיר מודולרי וניתן לשינוי בהתאם לגדילה וליכולות המשתנות של הילד. 
קליניקת הארט-ווקר מספקת ומתאימה מכשירי הליכה ייחודיים לילדים עם שיתוק מוחין קשה, פועלת במרכז להתפתחות הילד במרכז הרפואי זיו בצפת, מזה עשר שנים ומשרתת כיום כ - 200 ילדים מכל רחבי הארץ.
 
מטרה: לבדוק כיצד השימוש במכשיר ההארט ווקר משפיע על תחומי ההתייחסות השונים של ה- ICF  בילדים עם שיתוק מוחין, ומושפע מהם. 
 
אמצעים: סקירה וניתוח של צילומי הוידאו של הילדים המשתמשים בהארט ווקר. בשילוב עם המידע הרפואי, ודיווח של צוותים חינוכיים ומשפחה. 
 
 
תוצאות: מניתוח המידע שנאסף ורצף צילומי הוידאו לאורך שנים, הגענו למספר תובנות ומסקנות שהעיקריות בהן הינן:
גורמים אישיים Personal factors: ככל שילד מתחיל לתרגל הליכה בהארט-ווקר בגיל צעיר, קיים סיכוי רב יותר שהמכשיר יהפוך לכלי ניידות מרכזי ושימושי בחייו, וישפיע על רמת ההשתתפות- Participation בבית ובמסגרת החינוכית.
גורמים סביבתיים Environmental factors: משפחה וצוות תומכים ושותפים, אשר נרתמו לשימוש יומיומי במכשיר ההארט ווקר, אפשרו לילדים אלו הליכה לאורך שנים.  (גורמים מבניים Body structure: משקל הילד הגדל מהווה גורם מגביל Activity limitation על השימוש/ הפסקת השימוש בהארט ווקר. הכנסת הילד/נער לתוך מכשיר ההארט ווקר דורשת הרמה של הילד. 
גורמים תפקודיים Body function: מהנסיון הקליני מצאנו כי קיים קשר בין סיווג שיתוק המוחין על פי טונוס לבין יכולות ההליכה של הילדים. הילדים עם הטונוס המשתנה (אטטוזה), משיגים את יכולת ההליכה והתימרון הטובים ביותר. 
 
מסקנות: שימוש בהארט ווקר מגיל צעיר ומשפחה וצוות תומכים איפשרו הליכה לאורך שנים. ישנה חשיבות למציאת פתרונות אשר יקלו על המטפל ויאפשרו המשך שימוש בהארט ווקר בגיל המבוגר. 
 
 
ההרצאה תהיה מלווה בקטעי וידאו

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...