העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> ארכיון כנסים >> כנס "תחת קורת גג אחת" 2014 >> תקצירים ומצגות >> תחת קורת גג אחת >> השלם גדול מסך חלקיו - טיפול משותף של צוות רגשי ופיזיותרפיה

השלם גדול מסך חלקיו - טיפול משותף של צוות רגשי

ופיזיותרפיה


ג'ומאנה אבו ריא, שירי קרטין, ד"ר דניאל אוריין

מטרת המחקר-
מטרת ההצגה הינה ניתוח התהליכים הטרנס דיספלינריים אשר מביאים לשינוי בטיפול. בהרצאה זו נציג ניתוח מודל טיפולי קליני טרנס דיספלינרי, הנותן מענה רגשי וניורו התפתחותי למשפחות ולילדים המטופלים במכונינו. 
 
רקע-
מודל הטיפול המשותף מתבסס על גישת המשפחה במרכז, מודל ה ICF ומתנהל בעבודת צוות טרנס דיספלינרית (צוות רגשי ופיזיותרפיה). 
במסגרת ההרצאה יוצגו סרטי הדגמה של המודל ונחקור את המאפיינים של תהליך טיפולי משותף זה. נדון על מנגנוני השינוי התלויים בכל אחד מהמטפלים ובהשפעה ההדדית. נציג גם את הדילמות והקונפליקטים המתעוררים. 
 
שיטות-
הטיפול הטרנס דיספלינרי כולל גישה אחת מתחום הרגשי (עו"ס) מבוססת על תפיסת המרחב הפוטנציאלי ויחסים אינטר- סובייקטיבים. 
הגישה השניה, מתחום הפיזיותרפיה ההתפתחותית מתבסס על גישת בובט – NDT: Neuro- Development Treatment. גישת טיפול זו היא גישה אקולוגית והוליסטית שמטרתה לטפל בליקויי יציבה ותנועה, ליקויי מערכת תחושה – תנועה שמגבילים את השתתפות הילד בתחומי התפתחות נוספים כגון תקשורת, קשר רגשי, משחק קוגנטיבי.   
אוכלוסיית המטופלים נבחרה על בסיס קושי רב תחומי חמור ורב תרבותיות. הטיפול מתקיים על בסיס עקרון של רצף טיפולי וקביעות מקום. 

מסקנות-
 סיכום: בהרצאה זו ננתח את מנגנוני השינוי במודל טיפולי משותף של צוות רגשי וצוות הפיזיותרפיה בטיפול בילדים בעלי קשיי התפתחות מורכבים ביחידה להתפתחות הילד, שירותי בריאות כללית, כרמיאל. המסקנה היא שהתהליך שנעשה במודל הטיפול המשותף, מעצים את פוטנציאל השינוי בתהליך הטיפולי – השלם גדול מסך חלקיו. 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...