העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> ארכיון כנסים >> כנס העמותה להתפתחות הילד2012 >> תקצירים ומצגות מכנס העמותה 2012 >> מושב 6 קבוצה שבקבוצות >> קבוצת מקבילות להורים ותינוקות לפעוטות עם אבחנה של תסמונת פראדר ווילי
קבוצת מקבילות להורים ותינוקות לפעוטות עם אבחנה של תסמונת פראדר ווילי
 
Parallel Parent and Baby Groups for Infants Diagnosed with Prader Willi Syndrome
 
מגישות: בלינדה שוורץ MSW (פסיכותרפיסטית); ליאורה פרייברג רחמים (BPT); חנה לורד (BPT); 
אילית דוברובסקי (MPT)
Belinda Schwartz MSW(Psychotherapist); Liora  FreibergRachamim (BPT);
 Hana Lord (BPT); IlitDobrovski (MPT)

מכון להתפתחות הילד, מחוז המרכז, מכבי שירותי בריאות


 
במהלך 2011/2012 הופנו ע"י בתי חולים 3 תינוקות עם תסמונת פראדר ווילי למכוננו. מההערכה פסיכוסוציאלית (אינטק) של העובדת הסוציאלית במכון, עלה צורך רב במתן מענה הן לצרכים ההתפתחותיים של התינוקות והן לצרכים הרגשיים של ההורים. הפעוטות עברו אבחון רופא ופיזיותרפיסטית והומלץ על טיפול פיזיותרפיה פרטני לילדים בשילוב עם טיפול רגשי להורים. 
 
ניסיונות לטיפול אינדיבידואלי להורים לא צלחו, עקב הקושי של ההורים להתארגן סביב ריבוי הטיפולים. לאחר שלב קבלת האבחנה, לרוב ההורים עסוקים בעשייה – בחיפוש אחרי טיפולים מתאימים לילדם ופחות מודעים ודואגים לצרכים הנפשיים של עצמם.
 
על פי ניסיוננו בעבר ולפי הספרות, מתן מענה בטיפול קבוצתי להורים לתינוקות בעלי צרכים מיוחדים מאפשר מענה רגשי טוב ויעיל. קבוצות הורים  נותנות תמיכה הדדית, חוויה של שיתוף, אפשרות לשחרור ((catharsis, העברת אינפורמציה, דרכי התמודדות, החדרת תקווה ועוד.
 
על מנת לענות על הצרכים הטיפוליים הן של ההורים והן של הפעוטות, הוחלט על פתיחת 2 קבוצות מקבילות – בקבוצת פיזיותרפיה לתינוקות מטפלות 3 פיזיותרפיסטיות בו זמנית עם שלושת התינוקות יחד בחדר פיזיותרפיה. בחדר עו"ס ליד, נפגשות 3 האמהות עם עובדת סוציאלית ל-45 דקות. ב15 דקות הנותרות, האמהות יחד עם העו"ס חוזרות לחדר הפיזיותרפיה ומקבלות עדכון והדרכה מהפיזיותרפיסטית עם אפשרות להתייעץ בנושאים שונים.
 
הטיפול המקביל בפיזיותרפיה לילדים עם פראדר ווילי מאפשר גם העברת אינפורמציה בין המטפלים, "החזקה" של המטפלים במתן טיפול לאוכלוסייה מורכבת זו, ומשקף בבהירות רבה את המטרות הספציפיות לכל אחד מהתינוקות תוך דגש על מצבו הייחודי. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...