העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> כנסים וימי עיון >> השתלמויות למטפלים במודל DIR/FLOORTIME

שלום, 

מקווה שהשנה התחילה בנעימים. בשנת הלימודים הנוכחית, אני מציעה מספר סוגים של קבוצות על מנת לחשוף, להעשיר ולהעמיק את הידע במודל ה DIR לאנשים ברמות שונות בתהליך. הקבוצות מתחילות אחרי החגים, ואתם מוזמנים להכנס לאתר על מנת לקבל יותר פרטים:  

סדנה בסיסית למטפלים במודל ה-DIR/Floortime 

באוקטובר תפתח קבוצה בסיסית המיועדת למטפלים בעלי תעודת הסמכה טיפולית או חינוכית. מטרת הסדנא לחשוף מטפלים או אנשי חינוך בצורה מאורגנת למודל. הסדנא מעניקה כלים בסיסיים לחשיבה עפ“י מודל ה DIR, ומקום מכיל לרכישת ידע תאורטי במודל, התנסות, ויישום דרכי העבודה עם ילדים בתפקודים שונים. הכשרה כוללת עבודה מעשית של המטפלים עם ילדים עפ"י עקרונות הגישה. חשיבות מיוחדת ניתנת לצפיה משותפת בקלטות אשר יוצגו על ידי המנחה והמשתתפים במהלך המפגשים. דגש מושם על הבנת השלבים ההתפתחותיים ובנית פרופיל אינדווידואלי של הילד. 
מתי? החל מה 10/10/12 ימי רביעי אחת לשבועיים בין 8:00-10:30 (11 מפגשים)

סדנת ממשיכים למטפלים במודל הDIR/Floortime-  - חדש

קבוצה זו מיועדת למטפלים או אנשי חינוך שנחשפו למודל בקבוצות הבסיסיות של מטפלים המוסמכים במודל, בסמינרים המרוכזים בכרמיאל, או בהדרכות אינדווידואליות אצל מדריכים מוסמכים. מטרת הקבוצה להמשיך ולהעמיק את הידע במודל. בנוסף להתייחסות לשלבים ההתפתחותיים ובנית הפרופיל האינדווידואלי של כל ילד, ההסתכלות תיהיה גם ממוקדת עפ"י הצורך של המטפל במרכיבים מערכתיים (משפחה / גן / בי"ס). 
מתי? החל מה 10/10/12 בימי רביעי אחת לשבועיים בין 11:00-13:30 (11 מפגשים)

אפקט! מה זה אפקט ? השימוש במרחב הרגשי ככלי טיפולי מרכזי  חדש

קבוצת קריאה זו נולדה לאור בקשות רבות להעמיק ולהרחיב בנושא האפקטיבי לאחר ההרצאה שניתנה על ידי בנושא בוינגיט. שם הקבוצה מייצג את התחושה שלי לגבי המושג אפקט בקרב מטפלים. מצד אחד כולנו מייחסים לאפקט תפקיד מרכזי מאד בטיפול, מצד שני למרות מרכזיותו של מושג זה, אופפת אותו הילה של עמימות וחוסר בהירות הן בקרב המטפלים והן בקרב ההורים. מטרות הקבוצה היא להבהיר מהו אפקט, להבין את חשיבותו באינטראקציות יומיומיות, לדון בהתפתחות האפקט ולראות כיצד ניתן לתמוך בצמיחה האפקטיבית של ילד עם צרכים מיוחדים תוך התייחסות לכלים טיפוליים המבוססים על ההבנות שמספק המודל. קבוצה זו מבוססת על ההרצאה שניתנה כנס השנה ותאפשר דיאלוג בנושא קליני מהותי זה.
מתי? החל מנובמבר 2012 בימי ראשון אחת ל 4-6 שבועות  20:00-22:00 (6 מפגשים)
 
עם שאלות ניתן לפנות אלי ל -alisa@drvig.com או לנעה אייל  המנהלת האדמניסטרטיבית 
במכון ב-   noaeyal@simkesher.co.il  ובטלפון 0528814854. 
 
מאחלת לכולנו שנה פוריה, שנה של צמיחה למידה,
ד"ר עליזה ויג
פסיכולוגית קלינית מומחית
ומדריכה בכירה במודל ה- DIR
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...