העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו
הצטרפו אלינו!

        

 

דף הבית >> כנסים וימי עיון >> מודל הDIR—FLOORTIME מתאוריה למעשה

מודל ה- DIR-FLOORTIME מתאוריה למעשה

מגוון קבוצות הדרכה וסדנאות לאנשי טיפול במודל ה   DIR
בהנחיית ד“ר עליזה ויג

מכון סימני קשר הינו מרכז התפתחותי רב תחומי לטיפול והכשרה בעבודה עם ילדים ומתבגרים על פי מודל ה  DIR. השנה אנו מציעים קבוצות שונות אשר מאפשרות למטפלים חדשים וותיקים להמשיך ולהתמקצע בתחום  תוך  חשיבה על המודל ודיאלוג מעמיק מזוויות שונות. 
 
קבוצות הדרכה (בסיסית וממשיכים)
מפגשים אלו כוללים למידה תאורטית, עם דגש על עבודה מעשית של המטפלים עם ילדים עפ"י עקרונות המודל. חשיבות מיוחדת ניתנת לצפיה משותפת בקלטות אשר יוצגו על ידי המנחה והמשתתפים במהלך המפגשים. הקבוצות יאפשרו  להעמיק את הבנת הפרופיל של הילד ושל המטפל ועל ידי כך למקד את ההתערבות עם הילד והמשפחה. בקבוצות נדון במושגים של מודל  הDIR, ונחשוב על מקום המטפל במודל והשוואה לתאוריות ודרכי התערבות נוספות. דגש יושם על הבנת השלבים ההתפתחותיים ובנית פרופיל אינדווידואלי של הילד. סיום הסדנא הבסיסית מאפשרת קבלה לסדנאות הממשיכים אשר מעמיקות  בנושאי ההכשרה שהועלו בסדנה הראשונה, ומוקדשות גם לדיון על הובלה של צוותים טיפוליים, עבודה עם הורים, ומטפלים נוספים. 
  • קבוצת מתחילים: 11 ימי ראשון בין השעות 20:00-22:30 (החל מה 3/2). עלות 3000 ש"ח.
  • קבוצת ממשיכים: 8 ימי רביעי בין השעות 11:00-13:30 (החל מ 10/4). עלות 2350 ש"ח. 
 
סדנת קריאה קלינית
מטרות קבוצה זו היא לאפשר דיאלוג המחבר בין מודל  DIR לחומרים תאורטים ומחקריים המתארים את המרחב הרגשי אפקטיבי מנקודות מבט פסיכולוגיות, התפתחותיות ונוירוביולוגיות. הקבוצה תאפשר למטפלים העובדים עפ"י עקרונות מודל ה DIR בסיס תאורטי והבנה מעמיקה על מרחבים רגשיים בטיפול. בסדנה נדון בחשיבות האפקט באינטראקציות יומיומיות ובחדר הטיפולים, ועל השילוב בין תהליכי ויסות רגשי ותחושתי בחדר הטיפולים. המפגשים יכללו קריאה של חומרים של דניאל שטרן, דוידסון, פולי ועוד. בסדנא ישולבו קטעי וידאו של המשתתפים שיאפשרו חיבור בין העולם הקליני והתיאורטי.
  • קבוצת קריאה קלינית: 6 ימי ראשון בין השעות 20:00-22:00 (החל מ 10/2). עלות 1450.
 
 לקבלת פרטים נוספים יש להכנס לאתר של המכון: http://simkesher.co.il/Groups.aspx
כמו כן ניתן ליצור קשר ישיר עם נעה אייל  ב noa@simkesher.co.il או 0528814854  

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...